سینما و تئاتر

افت شدید HBO پس از اتمام «بازی تاج و تخت»

گزارش‌ها نشان می‌دهد که بعد از پایان سریال «بازی تاج و تخت» تعداد مخاطبان شبکه HBO به شدت افت کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که بعد از پایان سریال «بازی تاج و تخت» تعداد مخاطبان شبکه HBO به شدت افت کرده است.
به دنبال محبوبیت سریال «بازی تاج و تخت» شبکه HBO به یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌های کابلی در ایالات متحده تبدیل شده و برای سال های متوالی برنده اصلی فصل جوایز تلویزیونی بود. با این وجود با پایان سریال در فصل هشتم که بیش از یک سال قبل رخ داد، شبکه HBO نتوانسته هنوز سریالی بسازد که به اندازه سریال «Game of Thrones» محبوبیت و مقبولیت داشته باشد.
وبسایت Variety فهرست پربیننده ترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده که نشان می دهد شبکه HBO بسیار بیشتر از آنچه که تصور می شد، بینندگان خود را از دست داده است.
این گزارش نشان می‌دهد که تعداد مخاطبان ۱۸ تا ۴۹ ساله، که گروه سنی اصلی مخاطبان شبکه HBO و مخاطبان میلیونی سریال «Game of Thrones» بوده اند، در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۸ درصد کاهش یافته اند و به عبارت دیگر در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۸ درصد از مخاطبان خود را از دست داده است.
این کاهش قابل توجه در تعداد مخاطبان و بینندگان به اتمام سریال مذکور نسبت داده می‌شود که در سال ۲۰۱۹ با انتشار فصل هشتم به پایان رسید. این گزارش همچنین نشان می دهد که شبکه HBO برای پر کردن جای خالی سریال «بازی تاج و تخت» به سرعت دست به کار شده اما هیچ کدام نتوانسته این شکاف ایجاد شده را پر کند.
بسیاری از صاحبنظران بر این باورند که حتی سریال بسیار مورد انتظار «House of the Dragon» که پیش درآمد سریال اصلی است نیز نتواند جای خالی سریال «Game of Thrones» را پر کرده و بینندگان شبکه HBO را به حجم سابق باز گرداند. لازم به ذکر است که سریال «House of the Dragon» اکنون در حال ساخت بوده و سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

برای اظهار نظر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت روز

راه های ارتباطی

تلفن تماس : 02155767976
تلگرام ارسال خبر: 09331562827

 

Copyright © 2020 khabarman.ir

به بالا